whatsapp ı indiremiyorum Diyenlere Özel Rehber

Skype ile birlikte şu anda dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Kısa süre önce video desteği de sunan ve giderek kendini geliştiren WhatsApp, devasa bir ücret karşılığında Facebook tarafından satın alınmıştı. Buna rağmen zaman zaman uygulamada sorun yaşayanlar oluyor ve Whatsapp ı indiremiyorum diyorlar. Siz de Whatsapp neden indiremiyorum diyenlerdenseniz, bu yazıda size WhatsApp nasıl indirilir konusunda yardımcı olacağız…

Whatsapp ı indiremiyorum, ne yapmalıyım?

Eğer bu sorundan mustaripseniz, ilk olarak bakmanız gereken yerler Google Play Store veya App Store. Bu sanal mağazalarda WhatsApp araması yaparak uygulamayı ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Peki, başka şekilde WhatsApp nasıl indirilir?

Bir diğer yöntem ise http://www.whatsapp.com/download/ adresine girmek. Bu bağlantıyı yazdığınızda, doğrudan WhatsApp indirebileceğiniz Android veya iOS sayfasına erişeceksiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve yüklemeye geçin. Karşınıza kullanma şartları çıkacak ve bunu kabul etmeniz gerekiyor. Sıradaki ekranda cep telefonu numaranız istenecek ve telefonunuza da bir doğrulama kodu gelecek. Ayrıca önceki WhatsApp sürümünden kalan konuşma geçmişiniz varsa, Geri Yükle diyerek bunları da telefonunuza kaydedebilirsiniz. En son olarak da WhatsApp profiliniz için bir kullanıcı adı ve fotoğraf seçmeniz gerekmekte. Düşünüyoruz ki bu adımları uyguladıktan sonra WhatsApp neden indiremiyorum sorunuz yanıt bulacaktır. Hata kodları alıyorum ve hala WhatsApp ı indiremiyorum diyenler yazıya devam edebilir…

Hata Veriyor, Whatsapp Neden indiremiyorum ?

Eğer 413, 481, 491, 492, 921, 927 ve 941 hata kodlarıyla karşılaşıyorsanız, öncelikle telefonunuzun ayarlar-hesaplar-Google kısmından Google hesabınızı kaldırın, cihazınızı kapatıp açın ve hesabınızı tekrar aynı yerden ekleyin. Daha sonra yine uygulama ayarlarına girerek, burada Google Play Store’u seçin ve önbelleği temizle ile veriyi sil işlemlerini uygulayın. Ardından WhatsApp’ı tekrar indirmeyi deneyin.

Eğer “Cihazda yeterli alan yok” hatasıyla karşılaşırsanız, öncelikle cep telefonunuzda yeterli hafıza olup olmadığını kontrol edin. Eğer olduğuna eminseniz, yukarıda bahsettiğimiz veri ve önbellek silme işlemini tekrar gerçekleştirin. WhatsApp ı indiremiyorum diyorsanız, bu işlemin ardından cihazınızı kapatıp tekrar açmayı deneyin. Son olarak, WhatsApp indirme sorunu yaşayanlar, uygulamanın cihazıyla uyumlu olup olmadığını da kontrol etmeli. Eski Android ve iOS sürümlerinin bazılarında WhatsApp maalesef çalışmamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir