WHATSAPP İNDİR- WHATSAPP’IN BİLİNMEYEN 10 ÖZELLİĞİ

Whatsapp, herkesin de bildiği gibi dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisidir. 19 milyon dolar karşılığında Facebook tarafından satın alınarak, teknoloji haberleri gündeminden hiç düşmeyen Whatsapp kullanıcılarına daha kapsamlı bir iletişim hizmeti sunmaya başladı. Siz de bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız whatsapp indir butonuna tıklamanız yeterlidir.

WHATSAPP’IN GÖZDEN KAÇAN 10 ÖZELLİĞİ

Whatsapp indir işlemi yaptıktan sonra, kullanılmaya başlandığında sadece basit bir mesajlaşma platformu gibi görünüyor. Fakat buz dağının görünmeyen kısmında çok işinize yarayacak gizli özellikler yer alıyor. Bunlardan ilki Whatsapp yükleyerek mobil cihazlar üzerinden kullandığınız platformu web üzerinden de kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamanın resmi web sitesine giderek whatsapp web seçeneğini işaretleniz ve açılan kamera ile adreste yer alan QR (kare) kodunu okutmanız yeterlidir.

Okundu ve Son Görülme Bilgilerini Kapatabilirsiniz 

Whatsapp‘ın pek bilinmeyen özelliklerinden bir diğeri ise ”son görülme” ve ”okundu” bilgisinin kapatılabilmesidir. Rehberinizde yer alan kullanıcıların okundu bilgisini ve en son aktif olduğunuz zamanı görmesini istemiyorsanız, Ayarlar > Hesap > Gizlilik adımlarını izleyerek açılan ekrandan ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Gelen Fotoğrafların ve Videoların Galeriye Kaydedilmesini Engelleyin!

Whatsapp kullanıcılarının da bildiği gibi gelen medyalar yani fotoğraf ve videolar doğrudan telefonunuzun galerisine düşüyor. İOS işlemcili cihaz kullananlar bu durumun önüne geçebiliyor. Maalesef Android sürüm için Whatsapp indir işlemi yapanlarda böyle bir özellik bulunmuyor.

Ayarlar bölümünden Sohbet Ayarları sekmesine tıklayarak, Alınan Medyayı Sakla seçeneğini pasif duruma getirdiğinizde gönderilen medyanın otomatik olarak galeriye kaydedilmesini engelleyebilirsiniz.

Önemli Mesajlara Daha Kolay Ulaşın! 

Whatsapp üzerinden aldığınız mesajlardan bazıları, sizin için diğerlerine oranla daha fazla önem arz edebilir. Buna benzer durumlarda aradığınız yazışmayı daha hızlı bulabilmek için mesajın üzerine basılı tutarak, üst tarafta çıkan yıldız ikonuna tıklamanız yeterlidir. İlgili mesajı daha sonra görüntülemek istediğinizde ise Whatsapp menüsünde yer alan yıldızlı mesajlar bölümüne bakabilirsiniz.

WHATSAPP İNDİR ARDINDAN ŞİFRE BELİRLE

Whatsapp bilindiği gibi yerleşik olarak şifre özelliği sunmuyordu. Ancak geliştirilen üçüncü parti uygulamalarıyla artık Whatsapp sohbetlerimizi korumak mümkün. Bu nedenle kullanıcılara önerimiz Whatsapp yükle işlemi yapar yapmaz kendilerine özgü şifre belirlemeleridir.

whatsapp indir

Whatsapp indir android cihazlar için yapıldıysa Messenger and Chat Block yada Applock gibi uygulamalar kullanılarak şifreleme işlemi yapılabilir. İOS cihazlar için Whatsapp yükle gerçekleştirildiyse öncelikle cihaza Jailbreak yapılması, ardından da Cydia uygulamasıyla tweak yüklenmesi gerekmektedir.

Toplu Mesaj Gönderiminde de Whatsapp’ı Kullanabilirsiniz

Bir mesajı rehberinizde yer alan birden fazla kişiye göndermek istediğinizde de Whatsapp‘tan yararlanabilirsiniz. Aslında bu isteğinizi grup oluşturarak da yapabiliyorsunuz. Ancak toplu mesajın güzel yanlarından biri mesajların tamamen ikili sohbet şeklinde olmasıdır.

Whatsapp indir işlemini android bir cihazda yaptıysanız, sağ üst köşede yer alan menüden Yeni Toplu Mesaj seçeneğini tıklayarak istediğiniz kişilere toplu mesaj gönderimi yapabilirsiniz. İOS cihazlarda ise sohbetler ekranının üstünde yer alan Toplu Mesaj Listesi kısmına, ardından da Yeni Liste seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Whatsapp Sohbet Geçmişini Başka Bir Cihaza Aktarabilirsiniz 

Google Drive desteğinin Whatsapp verilerini ve sohbet geçmişini diğer cihazlara aktarılmasını sağladığını biliyor muydunuz? Whatsapp yükle işleminin ardından Google Drive üzerinden sohbet geçmişlerini aktarmak istemeyenler ise şu adımları izleyebilir;

Whatsapp indir işlemi yaptığınız cihaza bir microSD kart yerleştirdikten sonra uygulama üzerinden sırayla Adımlar, Sohbetler, Sohbet Yedeği seçeneklerine tıklayarak yedekleme işlemini tamamlayın. İkinci adım SD kartın çıkartılarak başka bir cihaza takılmasıdır. Bu işlemden sonra yeni cihaza Whatsapp yükle diyerek, otomatik olarak yedeği algılamasını sağlayabilirsiniz.

“Watsapp Web Bilgisayarlarda” Nasıl Kullanıldığını Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın.

En güncel teknoloji haberlerini, Whatsapp uygulamasının güncellemelerini ve Whatsapp indir, yükle gibi işlemleri yakından takip etmek için mobilteknoport.com’u takipte kalın…

Mobil Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir