Whatsapp Mesajı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması şüphesiz WhatsApp. Facebook tarafından satın alındıktan sonra yatırımlara devam eden uygulama, sürekli olarak yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Son olarak gelen video arama ve toplu fotoğraf gönderme özellikleriyle dikkat çeken WhatsApp’ta yine de bazı sorunlar çıkıyor ve kullanıcılar şikayetçi. Bunlardan en çok dikkat çekeni, yollandıktan sonra pişman olunun mesajlar. Kullanıcılar bazen WhatsApp mesajı geri alma istiyor ve WhatsApp mesajı silme ile uğraşıyor. Peki, gerçekten WhatsApp gönderilen mesajı geri çekme nasıl yapılır?

Whatsapp Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Dediğimiz gibi, kişi listemizde yüzlerce, belki binlerce kişi oluyor ve bazen yanlış kişilere, yanlış mesajlar gidebiliyor. Bu durum pişmanlık yaratsa da, çoğu zaman elimiz kolumuz bağlı kalıyor ve telafisi olmuyor. WhatsApp mesajı geri alma için öncelikle, bu uygulama üzerinden birine mesaj gönderdiğinizde mesajın yanında bir saat işareti çıkar. Bu saat işareti, yazılan mesajın o an gönderilmekte olduğunu işaret eder. Mesaj yollandıktan sonra ise 1 tik belirir. Bu tik, mesajın sizin telefonunuzdan çıkıp gönderildiğini belirtir. 2 tik çıktığında ise artık mesaj karşı tarafa ulaşmış demektir. Eğer mesaj yollanan kişide gizlilik ayarları varsayılan şekildeyse, sizin mesajınızı okuduğunda da bu 2 tik mavi renge dönüşür. Bu noktadan sonra WhatsApp gönderilen mesajı geri çekme şansınız maalesef bulunmamakta. Dolayısıyla WhatsApp mesajı silme için öncesinde çok daha dikkatli olmak gerekiyor.

Whatsapp gönderilen mesajı geri çekme ile ilgili ayrıntılı kılavuz için tıklayınız

Whatsapp Mesajı Silme için Başka Çare Yok mu?

Peki başka çare yok mu? Bu konuda ufak bir ipucu verebiliriz. Daha önce bahsettiğimiz şekilde, mesaj henüz gönderilme aşamasındayken yazının yanında bir saat işareti çıkacaktır. Henüz saat işareti tike dönüşmeden mesajı iptal ederseniz, WhatsApp mesajı silme işlemi gerçekleşecektir. Bunun için de mesajınız karşı tarafa ulaşmadan, yani saat işareti hala oradayken hızlı bir şekilde akıllı telefonunuzun internetini kesmeniz gerekmektedir. Eğer hızlıca internet bağlantısını keserseniz, mesaj karşı tarafa ulaşmayacaktır. Ardından mesajı silerek tekrar internete bağlanabilirsiniz. Fakat eğer mesaj karşı tarafa ulaştıysa, hele ki çift tike veya mavi tike dönüştüyse maalesef WhatsApp gönderilen mesajı geri çekme şansı bu dakikadan sonra tanımıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir