Whatsapp Web Nedir Nasıl Kullanılır

Whatsapp Web Nedir Nasıl Kullanılır

Whatsapp web bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Whatsapp masaüstü sürümü olarak şirketin bloğunda duyurulmuştu.

Peki Whatsapp web nedir , bilgisayarda Whatsapp web nasıl kullanılır , bilgisayar üzerinden Whatsapp’ta oturum aç işlemi nasıl yapılır? Yazımız içerisinde Whatsapp web sitesi ile alakadar tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Dahası birçok kullanıcının en büyük problemi olan Whatsapp web qr kodu sorunu ile ilgili önemli araştırmalar yaparak, ‘’ Whatsapp web çalışmıyor’’ diyen okuyucularımıza yardımcı olmayı hedefledik. Whatsapp’ın web versiyonu ile ilgili ilk olarak Whatsapp web nedir onu açıklayalım…

Whatsapp Web Nedir ?

Whatsapp, mobilin en gözde chat uygulamasıdır. Mobil cihazında internet erişimi olan kullanıcılar, bu uygulamayı indirerek cep telefonundan ücretsiz mesajlaşma imkanına sahip oluyorlar. Özellikle yoğun olarak bilgisayar çalışanlar genellikle mesajlaşma uygulamaları arasından Whatsapp web’i tercih ediyorlar. Siz de yoğun olarak bilgisayar başında çalışıyorsanız, PC’nizin web tarayıcısı üzerinden bu uygulamayı kullanarak mesajlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Bilgisayar ile Whatsapp web kullanımı oldukça kolay. Ancak kullandığınız mobil cihaza göre bazı kısıtlamalar bulunuyor. Bu nedenle Whatsapp web nedir nasıl kullanılır konusundan önce kullanım için ihtiyacınız olan şeylere bir göz atalım…

Whatsapp Web Ne İşe Yarar ?

Whatsapp neredeyse tüm mobil platformlarını desteklese de, masaüstünden kullanıma açık değildi. Ancak geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan Whatsapp web sayesinde artık bilgisayarınızın web tarayıcısı üzerinden mesajlarınızı görüntülemeniz mümkün. Dolayısıyla internet Whatsapp kullanımı cep telefonunuza gelen mesajları masaüstünden görerek yanıtlamanıza ve kesintisiz sohbet edebilmenize yaramaktadır. Peki, Whatsapp pc için ihtiyacınız olan şeyler nelerdir?

Web Whatsapp indir için telefonunuzdaki uygulamanın en son sürüme güncellenmiş olması gerekiyor. Ayrıca bilgisayar ile Whatsapp web kullanımı internet bağlantısıyla mümkündür. Bu nedenle uygulamanın masaüstü istemcisini kullanacağınız süre boyunca internete bağlı olmanız gerekmektedir. Bu şartları yerine getirdiğinizde ve aşağıdaki cihazlardan birini kullandığınızda Whatsapp web sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web Uyumlu Telefonlar

Android, Nokia S60, Blackberry OS yada Windows Phone ile çalışan mobil cihazınız varsa bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Whatsapp’ın web versiyonu için kullandığınız cihaza göre kısıtlamalar olduğunu unutmayınız. Ayrıca internet Whatsapp indir işlemi için Google Chrome tarayıcısını kullanmanız gerekiyor. Her ne kadar bu uygulama, Linux ve Mac OS X ile çalışsa da Chrome web tarayıcısı yada Google Chrome’u temel alan Opera vb tarayıcıları kullanmanız gerekiyor.

Bilgisayara Whatsapp İndir Nasıl Yapılır?

Whatsapp web nasıl çalışır diyen okuyucularımız için hemen açıklayalım. Whatsapp web güncellemesini yaptınız ve ardından Whats app web android cihazınızdan Google Chrome tarayıcısına girdiniz. Whatsapp web indir işlemi yaparak, bilgisayar üzerinden Whatsapp’ta oturum açmak istediniz. İşte bu noktada bilgisayara Whatsapp indir işleminin nasıl yapıldığını bilmeniz gerekiyor.

Whatsapp web açma için öncelikle https://web.whatsapp.com/ adresini Google Chrome tarayıcınızda açınız. Ardından telefonunuzda Whats app uygulamasını açarak, sağ üstte yer alan menü düğmesine dokunun. Whats app web barkod için bu bölümde yer alan Whatsapp web kısmına tıklayınız. Telefonunuzun kamerası ile ekrandaki QR kodunu okutun. Bu okumanın ardından mobil cihazınız ile Whatsapp masaüstü versiyonu eşitlenecek. Yani telefonunuzdan Whatsapp’ı kullanılır gibi Whats app web sitesini kullanabileceksiniz.

Bilgisayara Whatsapp İndir İşleminde QR Kodu Çıkmıyor!

Whatsapp web giriş yapmak isteyen bazı kullanıcılar, ‘’ Whats app web qr kodu çıkmıyor, Whats app web qr kodu okumuyor’’ gibi şikayetlerde bulunuyor. Öncelikle Whatsapp web  kod için Chrome yada bu tarayıcıyı konu alan Opera gibi bir tarayıcıyı kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Bu kısıtlamanın nedenini Whatsapp, Chrome’un en iyi uyarı sistemini barındırmasına bağlıyor. Elbette bu bahanenin geçerliliği tartışılabilir… Biz gelelim Whatsapp web qr kodu taramıyor sorununa…

Whatsapp Web QR Kodu Sorunu Nasıl Çözülür?

Whatsapp web qr kodu nasıl taratılır yukarıda açıkladık. Fakat bu adımları uyguladığınız halde web.whatsapp.com adresinden qr kodu okutma işlemini bir türlü tamamlayamadınız mı? Panik yapmayın, bu sadece sizin sorununuz değil! Whatsapp web qr kodu sorunu genel bir problem…

Whatsapp web qr kodu okumuyor sorunu için bir çözüm ürettik. Öncelikle web.whatsapp kod işleminin neden Whatsapp web qr kodu sorunukaynaklandığını açıklayalım. Yandaki resimde gördüğünüz gibi whats app web kod okutma için örnek bir slayt gösteriyor. Sorun bu ekranda olması gereken Ok, Got It şeklinde bir yazının çıkmaması ve bu sebeple ekranın geçilmemesi.

Whatsapp web qr kodu çıkmıyor diye şikayet edilmesinin sebebi ekran küçük olduğu için bu yazının gözükmüyor olmasıdır. Bunun için ürettiğimiz çözüm ise Google Play Store’de yer alan android uygulamalarıdır. Bu uygulamalardan herhangi birini edinerek, ekran boyutunu küçültebilir ve alt kısımdaki yazıyı ortaya çıkarabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek için Bilgisayara Whatsapp İndir adlı yazıyı incelemenizi öneririm. Kesinlikle Whatsapp web bağlanma sorunu yaşayan ve Whatsapp web’e nasıl girilir diyen kullanıcıların yararlanabileceği güzel bir kılavuz! Whatsapp web kodu nerede detaylı bir şekilde öğrenmek için tıklayınız.

 

Whatsapp Web Giriş

Whatsapp web i nasıl kullanırım diyen kullanıcılar için öncelikle şunu hatırlatalım. Uygulama şu an için Android, BlackBerry OS 5, 6, 7, BlackBerry 10, Windows Phone ve Nokia S60 işletim sistemlerinde çalışıyor. Henüz iOS desteği bulunmuyor. Bu nedenle Whatsapp nedir nasıl kullanılır iphone cihazlarda diye sorgulama yapan mobil cihaz sahipleri biraz daha beklemek zorunda. Whats app web iphone kullanımı henüz mümkün değil. Ancak yakın bir zamanda Whats app web iphone kullanıcıları da bilgisayar üzerinden erişim sağlayabileceklerdir. Bu konudaki incelemeleri ve haberleri kaçırmamak için sitemizi Facebook’ta beğenmeyi unutmayın! Mobilteknoport Facebook sayfası için tıklayınız.

Şimdi Whats app web nasıl kullanılır resimli anlatalım…

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Masaüstü uygulamaları arasından Whatsapp’ın web versiyonunu tercih edenler için Whatsapp web nasıl kullanılır adım adım anlatalım.whatsapp web nasıl kullanılır

Web Whatsapp özelliği ile ücretsizbilgisayardan mesajlaşmak için ilk olarak yapmamız gereken, https://web.whatsapp.com/ adresine girmek ve karşımıza çıkan qr kodunu cep telefonumuza taratmak. Bu konuda detaylı bilgi almak için tıklayınız.

whatsapp web nasıl kurulur

 

Tarama işlemi bittiğinde uygulamanın arayüzü hemen açılıyor. Bu ekranda eski mesajlaşmalarınızı görebilir, ikonlarla birlikte yeni kişilere mesajlar atabilirsiniz. Ekran aynı telefonunuzdaki gibi görüneceği için arayüzünü kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki bu arayüz nelere izin veriyor?

Whatsapp Web kullanımı

Whatsapp Masaüstü İle Neler Yapabiliriz?

Web Whatsapp nedir , Whatsapp web nasıl kurulur  ve Whatsapp web nasıl açılır gibi konuları detaylı bir şekilde anlattık. Hemen ardından Whats app web kurulum ile ilgili kod çıkmıyor, Whatsapp web kodu taramıyor ve qr kodu sorunu gibi konularda kendi ürettiğimiz çözümleri sizlerle paylaştık. Bunun yanı sıra Whatsapp web nasıl yüklenir iphone cihaza ve iphone ile Whatsapp hizmeti nasıl kullanılır şeklinde soru yönelten okuyucularımız için henüz iphone için Whatsapp web uygulaması getirilmediğini belirttik. Uygulamanın hangi cihazlarda kullanılabilir olduğunu Whatsapp web uyumlu telefonlar listesinde paylaştık. Şimdi bir de whatsapp’ın web sürümü ile yapabileceklerimize göz atalım…

Whatsapp web masaüstü ile birçok işlemi bilgisayar ekranından kolaylıkla halledebiliriz. Web Whatsapp pc öncelikle şunlara izin veriyor:

 • – Sesler, fotoğraflar ve videolara web tarayıcısından ulaşma
 • – Mevcut sohbetleri devam ettirme veya yeni kişilerle sohbete başlama
 • – Klavyeyle daha hızlı yazma
 • – Kişi bilgilerini görüntüleme
 • – Grup bilgilerine bakma ve grup sohbetlerine katılma
 • Whats app web masaüstü bildirimlerini kullanabilme
 • Whats app web sayfası üzerinden web kameranızı kullanma, fotoğraf çekme ve ses kaydetme
 • – Birden çok pc’yi telefona bağlama ve mobil cihazınızı kullanarak bağlı olduğu tarayıcıların bağlantılarını kesme
Whats app Web Sitesi İle Neler Yapamayız?

Whatsapp web ne işe yarıyor, bu uygulamayı kullanarak neler yapabiliyoruz ve hangi özelliklerden yararlanabiliyoruz sizlerle paylaştık. Bir de web Whatsapp özelliğinin nelere izin vermediğini, hangi kısıtlamaların olduğuna göz atalım…

 • – Bulunduğunuz grupları terk edemiyor ve yeni grup sohbeti başlatamıyorsunuz
 • – Emojileri elle eklemeniz gerekiyor
 • – Profil fotoğrafınızı değiştiremiyorsunuz
 • – Web arayüzünden kişileri engelleyemiyorsunuz
 • – Yukarıda bahsedildiği gibi birden çok pc’yi telefona bağlayabiliyorsunuz fakat bu tarayıcıları aynı anda kullanamıyorsunuz (Bu madde Microsoft edge’de Whatsapp web kullanımı mümkün mü diye soran okuyucularımıza da yanıt niteliğindedir.)
 • – Durum metninizde değişiklik yapamıyorsunuz
 • – Harita veya kişi paylaşamıyorsunuz

Web Whatsapp nedir , Whats app web bilgisayara nasıl yüklenir , Whatsapp web e nasıl bağlanılır ve Whats app web nasıl kullanılır sorularıyla ilgili sormak istediklerinizi yoruma bırakabilirsiniz. Bu konudaki araştırmalarımız doğrultusunda Whatsapp web internet kullanımı ile ilgili sizlere yardımcı olabiliriz. Ayrıca Whats app web kod gelmiyor, kodu taramıyor gibi şikayetlerinizi de paylaşabilirsiniz. Web Whatsapp pc kullanımına dair her türlü konuda okuyucularımızı aydınlatmak isteriz… Whats App sayfasına ulaşmak ve web Whatsapp indir işlemi yapmak için tıklayınız.

 

WHATSAPP’TA İTALİK VE KALIN YAZI NASIL YAZILIYOR Diyorsanız:

WhatsApp’ta kalın yazı tipi için iki yıldız karakteri kullanılmaktadır. Yazınızın kalın bir şekilde görünmesini istiyorsanız bu karakterin arasına mesajınızı yazarak göndermeniz yeterlidir.

WhatsApp’ta kalın yazı örneği : *WhatsApp* WhatsApp’ta italik yazi nasıl yazılır diyorsanız, yıldız karakteri yerine alt çizgi kullanmalısınız. WhatsApp’ta italik yazı örneği : _WhatsApp_ Uygulama içerisinde yazı tiplerinin bu şekilde kullanılmasına devam edilip edilmeyeceği henüz belli değil.

WhatsApp’ın yayınlayacağı resmi güncelleme ile bu konuya bir açıklama getirilmesi kullanıcılar tarafında merakla bekleniyor. Ayrıca beta programına dahil olan kullanıcıların genel izlenimi WhatsApp’ta italik ve kalın yazının belirtilen karakterler yerine tek tıkla yazı tipi seçmenin daha kullanışlı olacağı yönünde.

WhatsApp’ta kalın yazı nasıl yazılır veya italik yazı nasıl yazılır konusunda resmi güncellemelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

MTP Editörü

Mobil ve Teknoloji Haberleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. tülay dedi ki:

  bir pc de iki farklı telefon whatsapı kullanılabilirmi denedim olmuyo ne yapmam lazım

  1. Mobilteknoport dedi ki:

   QR koduyla çalıştığı için iki farklı kod girmeniz gerekir.Yoksa olmaz

BİR YORUM YAZ