Whatsapp Web Özelliği Bilgisayara Geldi!

Whatsapp web özelliği , Whatsapp kullanıcılarına daha zengin bir iletişim deneyimi sunmak için uygulamaya hem telefon hem de web üzerinden erişim sağlanmasıdır. Whatsapp nasıl kullanılır ve Whatsapp web özellikleri nelerdir haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp Web Özelliği İle Neler Yapılabilir?

Whatsapp web özelliği , kullanıcıları tarafından uzun zamandır merakla beklenilen uygulamanın bilgisayar tabanlı uzantısıdır. Bu sayede akıllı telefonunuzdan yapacağınız herhangi bir işlem web’e yada web’den yapacağınız bir aktivite akıllı telefonunuza yansıtılabiliyor.

Watsap indir işlemi yapan tüm kullanıcılar, aldığı yada gönderdiği mesajları bilgisayarı ve telefonu arasında senkronize ederek her iki cihazda da görebiliyor. Uygulamanın en güzel yanı ise telefonunuzda yada bilgisayarınızda Whatsapp kullandığınızda, her iki cihazda da aynı hesapla giriş yapmış oluyorsunuz. Whatsapp nasıl kullanılır alt başlıkta bulabilirsiniz.

Bilgisayara gelen bu yeni özelliğin şimdilik sadece bazı akıllı telefonlarda kullanıldığını belirtelim. Watsap indir işleminden sonra Whatsapp web kullanılmasına olanak tanıyan cihazlar; İphone 8.1 +, Nokia S60, Black Berry, Nokia S40 EVO, Android ve Black Berry 10.

WHATSAPP NASIL KULLANILIR?

Telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını web üzerinden de kullanabilmek için öncelikle watsap indir işlemi yapmanız gerekiyor. Daha önceden indirdiğiniz mevcut bir uygulama varsa, bilgisayarınızda ve telefonunuzda internet bağlantısı olması yeterli.

Whatsapp web özelliği için kullanıcılarının dikkat etmesi gereken tek husus; bilgisayar tarayıcısının Chrome, Opera, Firefox, Edge yada Safari’nin son sürümü olmasıdır. Bu bilgilerden sonra web üzerinden whatsapp nasıl kullanılır inceleyelim.

WHATSAPP WEB NASIL KULLANILIR?

Bilgisayar üzerinden bu uygulamayı kullanmak için telefonunuza watsap indir ile aktif bir Whatsapp hesabı açınız. Ardından bilgisayar tarayıcınızın url kısmına web.whatsapp.com yazarak, ilgili adrese gidin.

Whatsapp web özelliğini kullanabilmek için sıradaki adım, akıllı telefonunuzdan Whatsapp‘ı açmak. Hemen ardından bilgisayar ekranınızdaki QR kodunu, akıllı telefonunuzdaki whatsapp uygulamasında tarayın. Bu işlemlerin ardından Whatsapp web‘i telefonunuzdan giriş yaptığınızda görebilirsiniz. Aynı şekilde isterseniz aktif bir Whatsapp oturumundan da çıkış yapabiliyorsunuz.

Whatsapp web nedir nasıl kullanılır hakkında geniş bir araştırma yazısı olan Bilgisayara Whatsapp İndir Nasıl Yapılır‘ı okumanızı tavsiye ederiz! Yazıyı okumak için başlığına tıklamanız yeterlidir…

Konu ile alakadar sormak istediklerinizi ve Whatsapp web hakkındaki düşüncelerinizi yoruma bırakabilirsiniz. Dilerseniz whatsapp nasıl kullanılır yada watsap indir işlemi nasıl yapılır konularında da bilgi sahibi olmak isterseniz diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

“Watsappın Çok Bilinmeyen 10 Özelliği” ni öğrenmek için buraya tıklayın.

   MTP Editörü 

Mobil Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir