WHATSAPP’DAKİ FARKLI YAZI STİLLERİ NASIL KULLANILIR?

WHATSAPP’DAKİ FARKLI YAZI STİLLERİ NASIL KULLANILIR?  

 

Geçtiğimiz hafta sonu WhatsApp uygulamasının farklı yazı stilleri getirdiğini açıklamıştık. Bu haberimizde ise beta programı için hazırlanan italik ve kalın yazı stillerinin nasıl kullanıldığını açıkladık.

WHATSAPP’TA İTALİK VE KALIN YAZI NASIL YAZILIYOR?

Önümüzdeki günlerde daha farklı yazı tiplerininde gelebileceği konuşulan WhatsApp’taki yazı stili özelliğinden şuan sadece beta programı kullanıcıları yararlanabiliyor. Bu nedenle WhatsApp kalın yada italik yazı faydalanmak istiyorsanız beta proğramına katılmanız gerekmektedir.

Peki, beta proğramına dahil olan kullanıcılar WhatsApp kalın ve italik yazıyı nasıl yazıyor?

WhatsApp’ta kalın yazı tipi için iki yıldız karakteri kullanılmaktadır. Yazınızın kalın bir şekilde görünmesini istiyorsanız bu karakterin arasına mesajınızı yazarak göndermeniz yeterlidir.

WhatsApp’ta kalın yazı örneği : *WhatsApp* WhatsApp’ta italik yazi nasıl yazılır diyorsanız, yıldız karakteri yerine alt çizgi kullanmalısınız. WhatsApp’ta italik yazı örneği : _WhatsApp_ Uygulama içerisinde yazı tiplerinin bu şekilde kullanılmasına devam edilip edilmeyeceği henüz belli değil.

WhatsApp’ın yayınlayacağı resmi güncelleme ile bu konuya bir açıklama getirilmesi kullanıcılar tarafında merakla bekleniyor. Ayrıca beta programına dahil olan kullanıcıların genel izlenimi WhatsApp’ta italik ve kalın yazının belirtilen karakterler yerine tek tıkla yazı tipi seçmenin daha kullanışlı olacağı yönünde.

WhatsApp’ta kalın yazı nasıl yazılır veya italik yazı nasıl yazılır konusunda resmi güncellemelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

 

Yazan:Burcu Sağlık

          MTP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir