Yarış Arabası Kralı Porsche 911 GT1 Evo Satılıyor! 

Yarış arabası sektöründe kral olan Porsche 911 GT1 Evo modeli Monako’da satışa sunulacak. Araba yarışı için kullanılan araç, şehir içi kullanım için de yasaldı. Özellikle spor araba meraklısı olanların yakından tanıdığı Porsche 911 GT1 Evo, ileri teknoloji ürünleriyle donatılmıştır modeldir. 911 GT1 Evo Alman otomotiv devinin üretimidir.

Araba yarışı alanında kral olan Porsche 911 GT1 Evo, şüphesiz ki otomotiv devinin ürettiği en etkileyici arabalardan bir tanesiydi. Model, Ağustos 1999- Mayıs 2003 tarihleri arası profesyonel bir yarış arabası olarak varlığını sürdürdü. Şimdilerde ise bu etkileyici Porsche modelinin tanınmış müzayedelerde satışa sunulacağı konuşuluyor. Spor araba meraklılarının kaçırmak istemeyeceği, araba yarışının kralı Porsche 911 GT1 Evo modelinin özelliklerini, performansını ve fiyatını incelemeye ne dersiniz?

Yarış Arabası Porsche 911 GT1 Evo Tasarımı

Dünyanın en dayanıklı yarış arabası Porsche 911 GT1 Evo şampiyonalarda büyük başarılara imza atmış, Alman yarış arabasıotomotiv devinin son derece nadir modelidir. Araç ortadan motorlu ve çelik tüp şasilidir. Modelde çift dirsekli yarış arabası süspansiyonu ve 993 araba yarışı modelinin ön tamponu bulunmaktadır. Aracın oldukça etkileyici tasarımsal özellikleri bulunuyor. Gövdesi inanılmayacak kadar hafif, zemin döşemesi petek şeklinde ve Porsche 959 kadar etkileyici bir spor araba.

Araba yarışı canavarı Porsche 911 GT1 Evo‘nın performansına bakacak olursak; ilk olarak ileri teknoloji ürünleriyle donatıldığını söylemeliyiz. 600 beygir gücü üretebilen bu canavar günümüzün en nadir yarış arabalarından biri olabilir. Şirketin yalnızca 25 tane ürettiği Porsche 911 Carrera GTS modeli kadar olmasa da, dikkate değer nadir otomobillerden bir tanesi 911 GT1 Evo.

Şehir içinde yasal olarak kullanılabilen Porsche 911 GT1 Evo bugüne kadar 41 adet üretildi. Bunlardan 18’i araba yarışı için kullanılırken, gerisi dünyanın dört bir tarafına dağıldı. Model üst üste 3 kez Kanada GT şampiyonasını kazandı. Restorasyonundan sonra ise hiç kullanılmadı. Geçen ay teknoloji sitelerinde otomotiv devinin nadir yarış arabası olan 911 GT1 Evo modelinin satılacağı duyurulmuştu. Sotheby’s müzayede evinin satışa sunacağı spor abananın bakın fiyatı ne kadar?

Otomotiv Devinin Nadir Parçası 3 Milyon Euro!

Otomotiv sektörü deyince özellikle lüks otomotiv sektörüne bakınca Porsche şirketinin öncülük ettiği görülmektedir. spor arabaSadece ülkemizde değil, birçok Avrupa ülkesinde de spor araba meraklılarının oldukça rağbet gösterdiği şirket Porsche. Ayrıca bu Alman devinin hayran kitlesi Avrupa ile sınırlı kalmadı. Gün geçtikte büyüyerek Arap Yarımadası ve Amerika’da da büyük bir kitleye sahip oldu.

20 yıl önce üretilen, araba yarışı alanında adeta kral olan Porsche 911 GT1 Evo modelinin açık arttırma usulü ile satılacağı bildirildi. Sotheby’s müzayede evi tarafından ileri teknoloji ürünleriyle donatılan modelin yakın zamanda kime satılacağı merak konusu..

Teknoloji kulislerindeki fısıltılara göre yarış arabası Porsche 911 GT1 Evo 2,7-3 milyon Euro değeriyle satışa sunulacak. Teknolojik araçlar segmentinde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek için mobilteknoport.com Facebook sayfasını beğenebilirsiniz…

MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir