Yaz tatilinde öğrencilerin sakınması gereken oyun

Yaz tatilinin yaklaşması ile birlikte, bir çok aile tatil planlarını yapmaya başladı. her ne kadar tatil planları yapılsa da çocukların kopamadıkları teknoloji ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin başında bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları gelmektedir. Çocuklar neden bu teknolojilerden ayrılamıyorlar?

Çocukların aslında ayrılamadıkları şey teknoloji ürünleri içerisinde onları cezbeden oyunlardır. Bu oyunların büyük çoğunluğu çocukları ruhsal noktadan olumsuz etkilemektedir.

Çocuklar en azından yaz tatilinde ekranlardan uzak, kendi aralarında oynayabilecekleri klasik oyunlar oynamalıdırlar. Bazı çizgi filmlerde kullanılan 25. kare çocuklar üzerinde çok olumsuz etki oluşturmaktadır. Tatil yaşayan çocukların bu olumsuz etkileri bir nebze de olsa, üzerilerinden atmaları beklenmektedir.

Muhakkak ki çocuklar için gerekli ve faydalı oyunlar ve filmler bulunmaktadır. Bu konuda uzmanların görüşüne başvurmak ta büyük fayda bulunmaktadır.

Facebok üzerinden oynanan Avataria isimli oyun oldukça büyük tehlike içermektedir. yaz tatili boyunca çocuklarınızı kendi başına bırakıp bu oyunu oynamalarına izin vermeyin.

Oldukça müstehcenlik içeren bu oyun çocukların ahlak ve psikolojik durumlarını çok olumsuz etkilemektedir.

Yaz tatilinde çocuklarınızı uzak tutmanız gereken bir çok oyun bulunmaktadır. Biz size en tehlikeli olanını bildiriyoruz sadece. Çocuklarınızı bu oyundan uzak tutmanız sizinde faydanıza olacaktır.

Bizi takip etmeye devam edin. çocuklar için zararlı olabilecek oyunları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. Katılmadığınız ya da eklemek istediğiniz bilgileri lütfen yorum kısmında paylaşınız.

MTP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir