Yeni iPhone Patent ile Birlikte Deşifre Oldu!

Yeni çıkan telefonlar ile ilgili yayın hayatına devam eden sitemiz editörleri, bu sefer yeni iphone üzerinde iz sürdü… Yeni ekran düğmeleriyle, suya ve çarpmalara dayanıklı kasasıyla ve renkleriyle geçtiğimiz sene satışa çıkan iPhone 7 büyük olay çıkarmıştı. Türkiye’ye gelmesi de uzun süre beklenen ve satıldığı mağazaların önünde devasa kuyruklar oluşturan iPhone 7, devrimsel değişikliklere sahipti. Peki, yeni iphone’un özellikleri neler ve yeni iphone ne zaman çıkacak ?

Yeni iphone Deşifre Oldu!

Bilindiği gibi iPhone 7 ile efsanevi cep telefonunun hoparlör yapısı değişti. 3,5mm jack kulaklık girişi ortadan kalktı ve bu da beraberinde büyük tartışmalar getirdi. Yine de görünüşe

yeni iphonegöre Apple kararına bağlı kalacak fakat yeni model ne durumda? iPhone 7 sonsuza kadar kullanılmayacak ve bir yerden sonra müşteriler de yeni iPhone ne zaman çıkacak sorularını sormaya başlayacak.

Her ne kadar iPhone 7 ile iPhone 7 henüz geçtiğimiz senenin sonlarında, Eylül ayında ortaya çıksa da, görünüşe göre Apple boş durmuyor ve yeni iPhone modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ortaya çıkan teknoloji haberleri dedikodularına göre Kaliforniya menşeli Apple,  yeni bir patent aldı ve yeni iPhone’un özellikleri de buna göre belli olacak. 

Apple’da Yeni Çıkan Telefonlar Trendine Uyacak!

yeni iphone ne zaman çıkacak

Bilindiği gibi bugüne kadar tüm Apple iPhone modelleri düz ekrana sahipti. Fakat geçtiğimiz yıllarda çıkan yeni Samsung Galaxy serisi cep telefonlarının kavisli ekranı oldukça beğenilmişti. Muhtemelen Apple da yeni çıkan telefonlar ile ilgili bu trende uyacak ve söylentilere göre yeni iPhone da kavisli bir ekrana sahip olacak. Hatta yeni patent çalışmaları da bu yönde.

Bugün söz konusu patente ait taslak görüntüleri ortaya çıkarken, bakıldığında açıkça kavisli, esnek bir yüzey üstündeki, araları küçük boşluklarla düzenlenmiş ekran görülüyor. Tasarım çiziminde ekranın ölçüleri de yer alırken, görülen boşluklar muhtemelen telefona verilen komutları ekranın altındaki ışık sensörüne ve kameraya iletimi sağlıyor. Yani bu da demek oluyor ki, yeni kavisli ekran tıpkı düz bir ekran gibi çalışacak.

Yeni iphone Ne Zaman Çıkacak ?

İşin ilginç yanı, yeni iPhone ne zaman çıkacak sorusuna yanıtı da Apple’a yakın kaynaklar veriyor ve yeni iPhone için ‘Bu yıl çıkacak’ yorumu yapıyorlar. Üstelik Apple bu yıl 10. Yılını apple yeni iphonekutlayacak ve dolayısıyla böyle bir lansman yapması da olası. Peki, yeni iPhone özellikleri nasıl olacak?

Söylenenlere göre yeni iPhone tamamen dokunmatik bir ekrandan oluşacak. iPhone Pro adı verilen yeni model oldukça ince bir tasarıma, 3 GB RAM’e, 16 MP kameraya ve hızlı şarja sahip olacak. Ayrıca yeni iPhone özellikleri arasında suya dayanıklılık da tıpkı iPhone 7’de olduğu gibi yer alıyor.

Peki, yeni iPhone ne zaman çıkacak?

Şimdilik kesin olmasa da, yeni iPhone’un tanıtımı muhtemelen Eylül 2017’de gerçekleşecek. Teknoloji haberleri alanındaki gelişmelerden anında haberiniz olsun istiyorsanız, Mobilteknoport’u Facebook’ta takip edin!

Alanın En Kaliteli Teknoloji Haberleri MTP’da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir